ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Bilansujący
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
PSE S.A.
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Rozproszone źródła PV - potencjał kształtowania profilu KSE w sezonie (szczycie) letnim
10.03.2016r. 15:08

Robert Wójcicki - Instytut Informatyki, Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki, Politechnika Śląska ("Energetyka" - luty 2016)
Jak wykazały wydarzenia z sierpnia 2015 roku, polski system elektroenergetyczny nie jest przygotowany na zmiany, które w nim zachodzą. Wzrastające szczytowe zapotrzebowanie na moc, wraz ze zwiększającymi się różnicami pomiędzy dolinami nocnymi a szczytami południowymi, wymagają zmian struktury systemu, bo przestaje ona być na tyle elastyczna, aby podołać pojawiającym się wyzwaniom.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 5 )


Autor: zgryz 11.03.2016r. 11:11
Autor pisze prawdę, ale gra słów jest wielka. OZE wsparciem dla energetyki tradycyjnej, czy też podstawowym źródłem zakłóceń ? W sierpniu 2015 zawiodła energetyka tradycyjna, czy też po prostu wyłączyło się 4 GW wiatraków ? Należy oficjalnie, bez posiłkowania się ustawą "lokalizacyjną" ogłosić moratorium na budowę wiatraków, a wesprzeć fotowoltaikę. Zupełnie legalnie można wstrzymać dotacje do technologii wiatraków znanej od 15 lat, bo jest już opanowana. Argument, że wspieramy nowe jest tu niesłuszny, bo to już nie nowe.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pros 15.03.2016r. 19:22
zgryz, weź pod uwagę, że wiatraki świetnie kręcą się zimą, wiosną i jesienią, a pv za to działa latem. Taki mamy klimat. Różne technologie OZE mają ta zaletę, że uzupełniają się wzajemnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ObserWATor 11.03.2016r. 16:56
Stosowanie systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych powinno być powiązane z obowiązkiem wykorzystywania instalacji PV. Z wykresów widac, że dotychczasowe zapotrzebowanie to przynajmniej 1200 MW.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: oze genesis 14.03.2016r. 09:32
Praca ciekawa. Zakłada jednak współpracę obecnego systemy KSE opartego głównie na węglu z generacją rozproszoną PV. Ten archaiczny(węgiel) model i tak za 35 lat przestanie istnieć, zatem ciekawsze byłoby jak powinien ewoluować system energetyczny w stronę oze i gazu.Szkoda , że autorzy nie rozwinęli tematu magazynów energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: oze genesis 16.03.2016r. 10:21
Praca ciekawa. Zakłada jednak współpracę obecnego systemy KSE opartego głównie na węglu z generacją rozproszoną PV. Ten archaiczny(węgiel) model i tak za 35 lat przestanie istnieć, zatem ciekawsze byłoby jak powinien ewoluować system energetyczny w stronę oze i gazu.Szkoda, że autorzy nie poruszyli tematu magazynów energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE